Wosk na włoski - Depilacja woskiem

Depilacja-

Regularne zabiegi

Wosk na włoski

Sposobów depilacji zbędnego owłosienia jest wiele. Jednym z najpopularniejszych jest depilacja woskiem. Zaletą tego rozwiązania jest między innymi to, że włoski usuwane są razem z cebulkami. Dzięki temu wolno odrastają i stają się coraz słabsze. 

Zamiast maszynki

Gładką skórą po zabiegu z użyciem wosku możemy się cieszyć aż cztery tygodnie. Pozbywając się włosków z pomocą kremów depilujących, efekt jest widoczny przez maksymalnie tydzień. Do usuwania owłosienia możemy też użyć depilatora elektrycznego. On również ma dużą skuteczność, ale zabieg jest dosyć bolesny i nieprzyjemny, a włoski czasem wrastają w skórę. Najprostszym sposobem na usuwanie włosów z miejsc, gdzie nie są one mile widziane, jest po prostu maszynka jednorazowa lub elektryczna. Te pierwsze są bardzo tanie, więc z pewnością nasza kieszeń na tym nie ucierpi, nie są one jednak przyjazne dla skóry. Może nas potem piec lub swędzieć, a włosy odrastają bardzo szybko, więc zabieg trzeba powtarzać często. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi „posiadaczami” skromnego owłosienia, to możemy sobie pozwolić na mniej skuteczne sposoby, ale w innym przypadku lepiej tego nie robić. 

Twarz i reszta

Depilacja woskiem wąsika lub innych miejsc, które powinny być pozbawione owłosienia, wymagają tego, aby zabieg był przeprowadzony profesjonalnie. Z tego powodu najlepiej w tym celu udać się do salonu kosmetycznego, który specjalizuje się w depilacji woskiem. Taki zabieg nie trwa długo i jest bezbolesny. To zabieg bardzo uniwersalny. Może być stosowany zarówno na twarz, jak i na wszystkie inne części ciała. Podczas jednej wizyty w salonie kosmetycznym możemy poddać się kilku zabiegom depilacji woskiem, trwają one bowiem krótko i nie są bolesne. W ten sposób możemy rzadziej odwiedzać salon i zawsze czuć się komfortowo. Kosmetyki i wszelkie preparaty, a także narzędzia używane do usuwania zbędnego owłosienia są stale udoskonalane i stają się coraz bardziej „przyjazne” dla naszej skóry. Nie podrażniają jej, ani nie powodują uczuleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *